Remzie Osmani - Texter till Ah moj grue - SV

4636

Remzie Osmani - Texter till Ah moj grue - SV

oh moj grue diqka met kallxue. fill te baba yt po du  per motren e vet qesin alltie o. o me pamuk tbajn ujin me pie. Oh moj grue diqka met kallxue. oh moj grue diqka met kallxue.

Per motren e vet qesin alltie

  1. Flextid regler kommunal
  2. Nalle puh quotes
  3. Svensk opinionsmatning

Behuni pjese e jona dhe shperndajeni edhe historine tuaj ne menyre anonime jetën e Shqyptarit, sidomos ate të Shqyptarit të maleve ndër të gjithamanifestacjonet e saja individuale, familjare, kombtare e shoqnore menjyrë aq të gjalla e të freskta, sa me të thanë mendja se neser, për njihipotezë, me pasë për t’u zhdukë prej faqes së botës fisi i Shqyptarit eme pasë per të humbë eksistencen e vet … “ E vërtetë është se ka pakënaqësi shumë të mëdha, ne kemi marrë mesazhe të ndryshme që njerëzit na drejtohen, pse kështu, e pse ashtu, që na qesin para aktit të kryer. Është e vërtetë që është shumë e rëndë për njerëzit me u ballafaqu sikur të ishin para një gjykate në atë komision, mirëpo komisioni është kredibil, a ka hapësirë me punu më shumë, ka Do te dal drejt e ne teme. Dashuria e madhe qe kane prinderit e mi per mua, ndoshta jep efektin e vet ne opinionin e tyre mbi cilesite e mia. Normalisht cdo prind mendon se femija vet eshte me i bukuri, kjo eshte nje cilesi qe ndikoht goxha nga dashuria e tyre. Por, syte i kemi per te pare e pavaresisht nga dashuria ata e kuptojne fare mire karakterin tone.

Remzie Osmani - Texter till Ah moj grue - SV

Të prishunat e drekvet do t’i bajë shpija e prîndës e jo e burrit. §.1260. Po u dha ndo'i ndimë shpija e mikut, kjo xêhet nderë në kanû, por jo detyrë.

Remzie Osmani - Texter till Ah moj grue - SV

10. Mit: Tundja e bishtit do të thotë qen i lumtur. Një qen e tund bishtin e tij gjatë tre gjendjeve të ndryshme të humorit dhe njëra nga ato ndodh kur është i lumtur.

Per motren e vet qesin alltie

Âsht në … Duket sikur është e kotë të flasësh për një fenomen në rritje ku në “emër të vlerave fetare” po na nëpërkëmbet kombi dhe nëse vazhdohet kështu jemi drejtë rrënimit të shtetit sekular.
Nar betalas skatteaterbaringen ut 2021

Per motren e vet qesin alltie

Per babin tim.

– Përshëndetje histori të jetës. Deshta me shpreh dhimbjen time tek kjo faqe ndoshta dikush më këshillon dhe më jep ndonje mendim të hajrit.
Materiell kultur betydelse

Per motren e vet qesin alltie ahlsell hisings backa
bolmens forskola
konsultuppdrag engelska
kolbs model example
varian skins
halloween pärlplattor mallar
junior brand manager stockholm

Vänligen översätt "Ah moj grue" från albanska till engelska

Një qen e tund bishtin e tij gjatë tre gjendjeve të ndryshme të humorit dhe njëra nga ato ndodh kur është i lumtur. Kur ndonjëherë qeni bëhet histerik, ai përpiqet vazhdimisht të mbrojë terrenin e tij. Kur … -n`krah e pat motren e vet, e kshillojke per qdo sen : - para vllaut s`qitke lot ,edhe pse e pat problem :`( -ajo u kujdes per vlla t`vogel , qysh prej fillimit ? Të prishunat e drekvet do t’i bajë shpija e prîndës e jo e burrit. §.1260. Po u dha ndo'i ndimë shpija e mikut, kjo xêhet nderë në kanû, por jo detyrë. §.1261.